Nastavte si přesnou adresu

Abychom věděli, zda k Vám naši příručí dorazí s nákupem, musíme znát přesnou adresu.

Do města zatím nedovážíme.
Zkuste jinou adresu, nebo zanechte e-mail a my se vám ozveme jakmile spustíme dopravu ve městě .
Zboží doručíme na:

Budete nakupovat? Jsme připraveni
Chystáte-li se nakupovat, vyberte prosím kdy chcete zboží doručit. Po dobu Vašeho nákupu (60 min) pro Vás budeme rezervovat řidiče, která Vám zboží doveze.
Datum doručení

Cafédirect Costa Rica mletá káva 227g

Značka: Cafédirect
Země původu: Kostarika
Kód zboží: 5060198250668

169 Kč
744,49 Kč / kg
ks
179 Kč
788,55 Kč / kg
ks
179 Kč
788,55 Kč / kg
ks
169 Kč
744,49 Kč / kg
ks
169 Kč
744,49 Kč / kg
ks

Popis produktu

100% Fairtrade Arabika. Výběrová jednodruhová káva z Kostariky, oblast Tarrazu. Aromatická káva s vyváženým tělem a svěžími tóny sladkých meruněk a broskví. Síla pražení: 4. stupeň z 5 (silnější pražení, bez kyselosti).

Co tomu říká sám dodavatel?

Nadmořská výška pěstování: 1200 - 2000 m. n. m. Typ kávy: SHB (Strictly High Grown), odrůdy Caturra, Catuai. Málokde na planetě je možné najít kvalitnější kávu než na vulkanické půdě vysokohorského regionu Tarrazu v Kostarice. Kávové třešně ručně sklízí farmáři z družstva Llano Bonito Cooperative přesně v momentě, kdy jsou perfektně zralé.

Sklizeň probíhá v období sucha od listopadu do března, kdy je chuť kávy nejkoncentrovanější. Z třešní se kávová zrnka získávají strojovým propíráním v pramenité vodě (tzv. "machine washed"), následně se suší venku na čerstvém vzduchu a slunci.

Anglická značka Cafédirect, oficiálně nejetičtější prodejce kávy na britském trhu, vrací více než 50 % zisků zpátky farmářům. Díky systému spravedlivého obchodu fair trade dostávají farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací, díky které si můžeme i my užít šálek jejich skvělé kávy/horké čokolády.

Jak skladovat a používat?

Skladujte v suchu a chladu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

Tato káva je vhodná na všechny způsoby přípravy, zejména na French press, filtr. Doporučujeme minimálně jednu vrchovatou lžičku kávy na jeden šálek.

Složení

Arabika mletá káva pražená 100%
Ačkoliv vyvíjíme maximální úsilí, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné a natotata je ve spolupráci s dodavateli dle potřeby aktualizujeme, přesto nemůžeme přijmout odpovědnost za zde nesprávně uvedené informace. To - rozumí se samo sebou - nikterak neomezuje Vaše práva dle zákona. Proto Vám uctivě doporučujeme si vždy přečíst etiketu výrobku a nespoléhat se pouze na informace zde uvedené.
Značka Cafédirect
Kategorie Nápoje, čaje a sirupy
Daňová klasifikace 15%
Hmotnost brutto 238g
Hmotnost netto 227g
Uzavíratelnost obalu Ne
Doplněk stravy Ne
Potravina pro zvláštní výživu Ne
Ošetřeno ionizujícím zářením Ne
Fair trade produkt Ano
Kvalita Bio Ano
Obsah lepku Bez lepku
Dia Ne
Dieta Vegan
Výrobce / dovozce Fair Made s.r.o., Antala Staška 1859/34, 14000 Praha
Délka/hloubka 65